سرویس چوب عروس

سرویس چوب عروس

سرویس چوب عروس یکی از ضروری ترین و پر رنگ ترین قسمت های لیست خرید جهیزیه نوعروسان است زیرا که سرویس چوب جزء اقلام بزرگ هر خانه ای به شمار می رود و همچنین توصیه می شود، خرید جهیزیه را از اقلام بزرگ شروع کرد. تیم سوریتو در این مقاله می خواهد عروس و دامادها را به شکلی راهنمایی کند، تا آنها بتوانند بهترین سرویس چوب خانه مشترک خود را تهیه کنند.

 

سرویس چوب عروس شامل چه اقلامی می شود ؟

به طوری کلی سرویس چوب عروس به دو دسته سرویس خواب عروس و سرویس چوب هال و پذیرایی تقسیم می شود. هنگام خرید جهیزیه، تهیه همه اقلام سرویس چوب ضروری نیست، می توان فقط وسایل مورد نیاز را با توجه به متراژ خانه و مقدار بودجه خریداری کرد. این اقلام عبارتند از مبل، میز نهار خوری، میز تلویزیون، میز جلو مبلی، ویترین و بوفه و جاکفشی.

مبل

یکی از ضروری ترین اقلام سرویس چوب عروس، مبل است. مبلمان یکی از اقلام بزرگ هر خانه ای محسوب می شود که جلوه بینظیری به خانه می دهد. برای خریداری مبلمان باید سبک مبلمان، فضا و متراژ منزل، کیفیت و راحتی مبلمان را درنظر گرفت. برای متراژ های پایین یک ست مبل هفت نفری کفایت می کند

انواع مبل چیست ؟

مبل استیل (مبل سلطنتی)

ویژگی اصلی مبل های سلطنتی منبت کاری ظریف آنها است و به دلیل داشتن تاج ارتفاع بیشتری نسبت به دیگر انواع مبل دارد. همچنین مبل استیل ابعاد بزرگی دارد، پس مناسب خانه و فضاهای بزرگ با متراژ بالا است. به دلیل داشتن شکل و ظاهر شکیل و تشریفاتی جلوه رسمی به منزل می دهند. برای خرید یک ست مبل استیل باید هزینه بیشتری نسبت به دیگر مبل ها پرداخت کرد. این مبل ها معمولا در ست های 7 و 9 نفره در بازار عرضه می شوند.

  مبل استیل (مبل سلطنتی)

مبل کلاسیک

شاید برخی با شنیدن واژه مبل کلاسیک تصویری از مبل استیل در ذهنشان نقش ببند. مبل های کلاسیک مانند مبل های استیل دارای منبت کاری، تاج ، دسته و پایه چوبی هستند اما میزان منبت کاری آن کمتر و ساده تر از مبل استیل است، علاوه بر این مبل کلاسیک سایز، ارتفاع و تاج کوچتری دارد. به عروس خانم هایی که سبک رسمی و سلطنتی می پسندند ولی می خواهند هزینه  کمتری نسبت به مبل استیل پرداخت کنند مبل کلاسیک پیشنهاد می شود.

مبل کلاسیک

مبل راحتی

مبل راحتی همانطور که از اسم آن پیدا است، نشستن راحت تری را نسبت به دیگر انواع مبل فراهم می آورد. مبل های راحتی مناسب سبک های مدرن امروزی و بیشتر جوان پسندانه هستند، حتی افرادی که به سبک کلاسیک و سلطنتی هم علاقه مند هستند، معمولا از یک ست مبل راحتی در صورت وجود فضای کافی در منزل خود بهره می برند.

ویژگی کلی مبل های راحتی عبارت است از نشیمن های نرم و راحت، ارتفاع کم مبل، دسته های پهن و از جنس خود مبل. این مبل ها اغلب در ست های 7 نفره به فروش می رسد (یک مبل 3 نفره، یک مبل 2 نفره و دو مبل تک نفره)، ولی در هر تعداد دلخواه قابل سفارش است. تنوع زیاد مدل، طرح، راحتی و قیمت کمتر مبل راحتی نسبت به مبل کلاسیک و مبل استیل سبب شده است که طرفداران بیشتری داشته باشد.

مبل راحتی

انواع مبل راحتی چیست ؟

مبل های راحتی خود به دسته های دیگری تقسیم بندی می شوند که از این دسته بندی می توان به انواع کاناپه، لاوست یا لاویست، فوتون یا همان مبل راحتی تخت خواب شو، مبل راحتی ال (L) شکل و مبل راحتی مدرن و فانتزی اشاره کرد.

میز نهار خوری

نهار خوری ها مانند مبل ها به دسته های متفاوتی از جمله نهار خوری کلاسیک، نهار خوری استیل و نهار خور راحتی تقسیم می شوند. معمولا عروس خانم ها ترجیح می دهند نهار خوری با سرویس مبلمان ست باشد. به طور کلی میز نهار خوری در تعداد زوج مانند 6 نفره ، 8 نفره و 12 نفره در بازار عرضه می شوند، که این تعداد به تعداد افراد و متراژ خانه بستگی دارد. در صورت کمبود فضا می توان از نهارخوری های 2 نفره و یا 4 نفره استفاده کرد. متریال میز های نهار خوری می توان از جنس چوب، شییشه و یا فلز باشد.

میز نهار خوری

                       

میز تلویزیون

میز تلویزیون معمولا در اتاق نشیمن یا هال قرار می گیرد. این میز ها فقط برای نگه داری تلویزیون نیست بلکه جنبه تزیننی هم می تواند داشته باشد. همچنین میز تلویزیون می تواند شامل کشو ها و ردیف ها برای نگهداری وسایل و یا تجهیزات وابسته به تلویزیون مانند کنترل، کنسول های بازی و DVD باشد. این میزها مانند دیگر اسباب خانه می تواند متریال مختلفی داشته باشد از جمله شیشه، چوب، فلز، ام دی اف (MDF) و یا ترکیب این موارد با هم. توصیه می شود اگر فضای کوچکی در اختیار است از شلف ها و استند های دیواری برای نگهداری تلویزیون استفاده شود. همچنین هنگام خریداری دقت شود که سایز تلویزیون با اندازه میز تطابق داشته باشد.

میز تلویزیون

میز جلو مبلی

میز های جلو مبلی و عسلی ها علاوه بر جلوه خاص و زیبایی که به دکوراسیون خانه و مبلمان می دهند بسیار پر کاربرد هستند. از این میز ها می توان برای پذیرایی از مهمان ها و گذاشتن وسایل روی آن از جمله ظروف و یا گلدان استفاده کرد. میز های جلو مبلی و عسلی ها مطابق با رنگ و سبک مبلمان انتخاب می شوند پس مانند مبلمان و نهار خوری ها سبک های متفاوتی مانند جلو مبلی استیل، جلو مبلی راحتی و جلو مبلی کلاسیک دارند. وجود یک میز جلو مبلی و تعدادی عسلی در هر خانه ای لازم است.

میز جلو مبلی

ویترین و بوفه

ویترین و بوفه از اقلام ضروری خرید جهیزیه سرویس چوب عروس نیست ولی برخی عروس خانم ها علاقه دارند سرویس چوب هال و پذیرایی را تکمیل کنند. به طور کلی ویترین و بوفه ها جهت نشان دادن چیزها مانند ظروف، کالا و اقلام با ارزش به روشی جذاب و مطلوب به کار می روند. یکی از راه های زیبا سازی و کم هزینه دکوراسیون منزل ویترین های دیواری است، که برای زندگی های آپارتمان نشینی امروزه بسیار توصیه می شود.

جاکفشی

با توجه به تعداد قفسه و ردیف، جا کفشی ها در نظم بخشیدن، دسته بندی کردن و دسترسی راحت به کفش ها به افراد کمک می کنند، به طور مثال می توان کفش های مهمانی را در یک ردیف و کفش اسپرت را در ردیف دیگر جای داد. یکی از مواردی که در خرید جاکفشی باید به آن دقت شود ارتفاع و فاصله ردیف ها با یکدیگر است زیرا برای قرار دادن چکمه و کفش پاشنه بلند باید به میزان کافی فاصله وجود داشته باشد. جا کفشی ها معمولا کنار در ورودی قرار می گیرند.

جاکفشی

 

سرویس چوب عروس از کجا تهیه شود ؟

سرویس چوب عروس در تهران

برای عروس وداماد هایی که ساکن تهران هستند جهت خرید سرویس چوب هال و پذیرایی پیشنهاد می شود به بازار مبل یافت آباد و همچنین بازار نعمت آباد مراجعه کنند. دسترسی راحت به این دو مکان مترو یافت آباد و مترو نعمت آباد است.

سرویس چوب عروس در سایر استان ها

عروس و داماد هایی که در سایر استان ها ساکن هستد، نام استانی را که در آن زندگی می کنند را برای ما در کامنتها یادداشت کنند، تا مشاوران تیم سوریتو نام محلی را که می توان از آنجا سرویس چوب با کیفیت و با قیمت مناسب را خریداری کرد را به اطلاع برسانند. اگر تجربه خرید سرویس چوب را داشته اید، لطفا آن را به ما و نوعروسان به اشتراک بگذارید. تیم سوریتو در این مقاله سعی کرده است راهنمای کالی از خرید سرویس چوب را در اختیار شما قرار دهد، اگر سوالی دارید که به آن پاسخ داده نشده است، آن را با ما درمیان بگذارید.