راهنمای خرید آینه و شمعدان

راهنمای خرید آینه و شمعدان

آینه شمعدان از جمله اولین خرید های مشترک عروس داماد ها است که امروزه مثل سایر وسایل جهیزیه تنوع گسترده ای پیدا کرده اند و از این رو لازم است که قبل از خرید آینه و شمعدان ، به مطالعه اصول و ترفند خرید آن ها بپردازید تا بتوانید هنگام خرید آینه  شمعدان جهیزیه تان ، بهترین آن ها را انتخاب کنید .

از آن جا که سوریتو در این مقاله قصد دارد کامل ترین راهنمای خرید آینه و شمعدان را در اختیار همراهان خود بگذارد ، قبل از معرفی انواع آینه شمعدان ها قصد داریم کمی به سال ها قبل برگردیم و کمی با شما راجب فلسفه وجود آیینه و شمعدان در سفره عقد و منزل هایمان صحبت کنیم .

آیا تا به حال به این فکر کرده اید چرا باید آینه و شمعدان بخریم ؟ یا آینه شمعدان نماد چه چیزی هستد ؟

فلسفه وجود آینه و شمعدان

ما ایرانی ها از سال ها قبل ، جایگاه ویژه ای به وجود آینه در سفره عقد و منازلمان داده ایم چرا که آینه نماد روشنایی و مظهر خوشبختی است اما چرا از شمعدان استفاده می کنیم ؟ چرا که در ایران باستان عقیده داشتند شمعدان ها نماد دو نگهبان هستند که از بخت روشن عروس و داماد محافظت می کنند .

البته در حال حاضر وجود آینه شمعدان در سفره عقد زمانی معنا دار است که عروس و داماد هنگام جاری شدن خطبه عقد یک دیگر را درون آینه نگاه می کنند . البته این موضوع نیز نزد ایرانیان قدیم اهمیت خود را داشته و کاری خوش یمن به شمار می رفته چرا که به این معنی بوده که دل های زن و شوهر با یک دیگر در طول زندگی مثل آینه ، پاک و زلال می ماند .

 

نکاتی که قبل از خرید آینه شمعدان باید به آن ها توجه کنید :

قبل از خرید آینه شمعدان به فکر کاربرد آن باشید !

قبل از اینکه آینه و شمعدان مورد نظرتان را خریداری کنید ، لازم است که به کاربرد آن فکر کنید . اینکه در منزلتان کجا قرار است قرار بگیرد ؟ جلوی درب منزل ، در راهرو ، روی میز آرایش ، داخیل ویترین یا بوفه ، میز ناهار خوری یا داخل کمد ؟

" باید قبل از خرید به این موضوع فکر کنید . "

پیشنهاد سوریتو به شما این است که هنگام خرید آینه شمعدان به فکر کاربردش باشید تا اگر قرار از آن فقط یک شب استفاده کنید ، هزینه چندان زیادی برای آن نپردازید .

به مدل شمعدان ها هنگام خرید دقت کنید !

امروزه شمعدان ها نیز انواع گوناگونی پیدا کرده اند ، برخی از آن ها برقی هستند و با لامپ روشن می شوند ، برخی با شمع روشن می شوند ، برخی یک شعله دارند و برخی چندین شعله .

از قدیم ها شمعدان هایی که شکل گله لاله داشتند بین ما ایرانی ها طرفداران بسیاری دارد که نوع کریستال این شمعدان بسیار زیبا است .

پیشنهاد سوریتو این است مقاله مربوط به مدل های مختلف آینه شمعدان را نیز مطالعه کنید تا قبل از خرید آینه شمعدان با انواع شمعدان ها نیز آشنا شده باشید .

بعضی از همراهان همیشگی سوریتو سوالاتی را در مورد خرید آینه و شمعدان برای ما ارسال کرده بودن که ما در این بخش از مقاله قصد دارید به پاسخ هر یک بپردازیم.

آیا حتما لازم است که آینه شمعدان بخریم ؟

خب حقیقتی در اینجا وجود دارد ، آن هم اینکه امروز دلیل اصلی وجود آیینه و شمعدان در سفره عقد یا منزلمان به دلیل شور و اشتیاق فردی که عروس داماد به وجود آن دارند نه آداب و رسوم قدیمی به همین دلیل خیلی از عروس داماد ها امروزه به دنبال تهیه آینه شمعدان نیستند چرا که خرید آینه و شمعدان هزینه بالایی دارد . برای همین خرید آینه و شمعدان اجباری نیست و می توانید برای سر سفره عقد آن را اجاره کنید ، اما اگر کمی سلیقه به خرج دهید و آینه شمعدانی انتخاب کنید که چه در منزلتان و چه در سفره عقدتان قابل استفاده باشد ، می توان از آن ها به عنوان یادگاری ارزشمند از مهم ترین روز زندگیتان در منزلتان یاد کنید .

آینه و شمعدان ایرانی بخرم یا آینه و شمعدان خارجی ؟

برای اینکه بدانید آینه و شمعدان خارجی بخرید یا ایرانی باید ابتدا مشخص کنید که قصد دارید برای خرید آینه و شمعدان چه مقدار هزینه کنید ؟

جالب بدانید که به طور کلی آیینه و شمعدانی های ایرانی در بازار ارزان نیستند و حتی برخی از مدل های آن چندین برابر آینه و شمعدان های خارجی قیمت دارند .

به طور مثال اگر در بازار به دنبال آینه و شمعدان نقره ایرانی باشید ، قیمت آن 2 یا 3 برابر مدل آلمانی آن است .

البته لازم بدانید که آینه و شمعدان نقره ، از گران ترین مدل های آینه و شمعدان در بازار است و شما برای خرید آن باید حداقل 5 الی 6 میلیون تومان در نظر بگیرید .

شاید لازم باشد بدانید که ، آیینه و شمعدان های موجود در بازار ایران ، در حال حاضر اغلب ساخت آلمان ، چک و اسلوونی هستند .

آینه و شمعدان کنسول دار بخریم یا نه ؟

جواب این سوال بستگی به این موضوع دارد که می خواهید آینه و شمعدانتان چه مقدار از فضای خانه تان را اشغال کند ؟

اگر منزلی بزرگ با فضایی کافی دارید انتخاب آیینه و شمعدان کنسول دار می تواند برای شما مناسب باشد چرا که روی کنسول آن علاوه بر آینه و شمعدان می توانید لوازم دکوری دیگری مثل مجسمه بچینید و نمای متفاوتی به منزل خود ببخشید .

اما اگر منزل شما فضای کمی دارد بدون شک نباید به سراغ خرید آینه و شمعدان کنسول دار بروید چون فضای خانه شما را اصلا جالب نمی کند .

آینه و شمعدانی که می خواهیم تهیه کنیم چه اندازه ای داشته باشد خوب است ؟

اگر قصد دارید از آینه شمعدان در سفره عقد و سپس منزلتان استفاده کنید ، لازم که به اندازه آن دقت کنید . اگر خانه تان کوچک است ، واقعا به سراغ آینه شمعدان های بزرگ و کنسول دار نروید اما اگر وجود کنسول برایتان مهمه بهتر از آینه های دیواری که کنسولشان نیز روی دیوار نسب می شود استفاده کنید .

اگر خانه تان بزرگ پیشنهاد ما اینکه از آینه های بزرگ دیواری و آینه های کنسول دار استفاده کنید .

کدام جنس آینه شمعدان مناسب سفره عقد است ؟

شاید لازم باشد که توجه شما را به موضوعی جلب کنیم ، در حال حاضر استفاده از آیینه و شمعدان نقره ، بنز و یا حتی استیل اجباری نیست و شما با کمی خلاقیت و سلیقه حتی می توانید به دنبال آیینه و شمعدان های چوبی یا تمام شیشه بروید و سلیقه خاص خود را به دیگران ثابت کنید .

برای سفره عقد از هر نوع آینه شمعدانی با توجه به سلیقه تان می توانید استفاده کنید اما برای اینکه انتخاب مناسبی داشته باشید ، لازم است که ویژگی های هر یک را به خوبی بشناسید که خب ما در این مقاله سعی کردیم انواع آینه و شمعدان را به صورت اجمالی به شما معرفی کنیم . اگر می خواهید که بهترین انتخاب در مورد آیینه و شمعدان را داشته باشید بهتر است سری مقالات سوریتو در مورد مدل های مختلف آینه و شمعدان را مطالعه فرمایید .

از چه نوع شمعدانی را خریداری کنیم بهتر است ؟

با توجه به اینکه شمعدان های برقی نیاز به برق دارند ، از آن ها باید در جای مشخصی استفاده کنید و برای همین پیشنهاد ما اینکه است اگر برای خانه امکان استفاده از آباژور را دارید بهتر است که از شمعدان های غیر برقی استفاده کنید . البته علاوه بر این شمعدان های غیر برقی زیبایی منحصر به فردی دارند که شمعدان های برقی ندارند .

چه مقدار بودجه برای خرید آینه و شمعدان عروس لازم است ؟

اینکه چه مقدار بودجه برای خرید آینه شمعدان عروس کافی است کاملا بستگی به این دارد که قصد خرید چه جنس آیینه شمعدان و چه مدلی از آن ها را دارید ؟

در بازار امروز ، آیینه و شمعدان ها جنس های بسیار گوناگونی پیدا کرده اند و به همین دلیل دارای طیف قیمتی گسترده ای نیز می باشند اما به طور کلی رنج قیمت آینه و شمعدان عروس در بازار از حداقل 100 هزار تومان تا 20 میلیون تومان است و آینه شمعدان های نقره ، برنز و استیل جز لوکس ترین و گران قیمت ترین آینه شمعدان ها هستند و آینه شمعدان های چوبی و شیشه ای از قیمت مناسبی برخوردار می باشند و آینه شمدان های مدرن به مراتب قیمت های کمتری دارند .

آینه و شمعدان را از کجا بخریم ؟

اگر در تهران زندگی می کنید برای تهیه آینه شمعدان بهتر است که به بازار برگ تهران ، چهار راه ابوسعید ، مخبر الدوله ، سعدی و لاله زار بروید که بورس آیینه و شمعدان و لوستر هستند و می توانید به مقایسه مدل های مختلف با یک دیگر بپردازید . البته اگر بودجه زیادی برای خرید آینه شمعدان دارید ، می توانید به لوکس فروشی های میرداماد و شریعتی سری بزنید .

اگر در سایر استان ها زندگی می کنید برای ما نام استانی که در آن زندگی می کنید را در کامنت ها یادداشت کنید تا مشاوران سوریتو به شما محلی که می توانید از آنجا آینه و شمعدان قیمت مناسب را خریداری کنید به شما اعلام کنند .

از آینه شمعدان های آماده استفاده کنیم یا به دلخواه آینه و شمعدان مورد نظرمان را سفارش دهیم ؟

نظر سوریتو در این باره این است که بهتر است این کار را نکنید چون تجربه نشان داده است که اغلب آینه شمعدان های ساخته شده مطابق سلیقه شما ساخته نمی شوند و بیشتر سلیقه سازنده روی آن ها اعمال می شود .

آینه شمعدان از جمله اولین خرید های عروس و داماد ها هستند که حس خوبی را در آغاز زندگی به آن ها می بخشند ، اگر قبلا آینه و شمعدانتان را خریداری کردید با ما و نو عروسان سوریتو ، تجربه خود را به اشتراک بگذارید .

در این مقاله ما سعی کردیم صفر تا صد خرید آینه شمعدان را در اختیار شما بگذاریم ، اگر سوالی دارید که به آن پاسخ داده نشده است حتما آن را با ما در میان بگذارید .