آنچه در مورد رنگ کردن مو باید دانست

آنچه در مورد رنگ کردن مو باید دانست

وقتی خودتان را در آیینه نگاه می کنید و به دنبال تغییر چهره و زیبایی قاب صورتتان هستید، یکی از گزینه هایی که می توند کاملا نیاز شما را مرتفع سازد رنگ گردن موهایتان است. بله، رنگ موی مناسب قدرت تغییر چهره شما را دارد و اگر به درستی انجام شود می تواند از آنچه که هستید جوان تر بنظر بیایید. موهای شما در موردتان چه می گویند؟هدف تیم سوریتو در این مقاله معرفی کاملی از رنگ مو برای خانم ها و عروسانی است که می خواهند به زیبایی بدرخشند.

رنگ مو مناسب انواع مدل مو چیست ؟

با وجود طیف گسترده ای از تکنیک های رنگ کردن مو، قبل از اینکه به سالن های زیبایی بروید، لازم است نوع مو و مناسب ترین رنگ را تشخیص دهید.

موهای صاف و لخت

موهای صاف و لخت معمولا به چرب بودن و روغنی بودن تمایل دارند. تکنیک های بیبی لایت، سامبره و حتی آمبره می تواند حجم و رهایی بیشتری به موهای صاف ببخشد بدون این که تصویر خشنی به مو بدهند. بهترین انتخاب برای موهای صاف تکنیک های دست باز است که آرایشگرتان (یا خود شما) میتواند جزئیات مورد نظر را به دلخواه اضافه کند.

رنگ موهای صاف و لخت

موهای موج دار(wavy)

موهای موج دار بین موهای صاف و موهای فر قرار می گیرند. موهایی با موج لطیف مزیت خوبی نسبت به دیگر انواع مدل مو را دارند زیرا که تمام تکنیک های رنگ مو را با ظرافت حفظ می کنند.

رنگ مو موهای موجدار

موهای فر(curly)

این نوع مو به مدل اس (s) شکل نیز شناخته می شوند و نسبت به دیگر موها خشک هستند. موهای فر وقتی که هایلایت و لو لایت می شوند جلوه بینظیری به خود می گیرند.

رنگ موهای فر

بهترین رنگ مو متناسب با رنگ پوست چیست ؟

قبل از تصمیم گیری در مورد تکنیکی که می خواهید روی موهای خود استفاده کنید، باید تصمیم بگیرید که کدام رنگ مناسب پوست شما است. بهترین قانون برای انتخاب رنگ مو مخالفت با رنگ پوست است. تن های رنگ  پوست به سه دسته گرم، سرد و خنثی تقسیم می شوند. اگر نمی دانید چه تناژ پوستی دارید، مچ دست خود را بررسی کنید. اگر پوست شما گرم است، رگ های سبز رنگ خواهید داشت و پوست های  سرد دارید رگه هایی با رنگ آبی و یا بنفش است، در غیر این دو صورت شما پوست خنثی دارید. اگر پوست سرد دارید، به دنبال رنگ های کاراملی باشید، و برای پوست با گرمی بیشتر رنگ های زرد و طلایی مناسب است. اگر پوستتان خنثی است به شما تبریک می گوییم، همه طیف رنگی برای پوست شما مناسب است.

تکنیک های جدید رنگ مو

به نظر می رسد هر ساعت یک رنگ، سبک یا فرایند جدید کشف می شود و باعث می شود که وسواس بیشتری پیدا کنید که کدام تکنیک رنگ کردن برای شما مناسب است، به همین منظور ما مواردی را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید بفهمید که دقیقاً در هر تکنیک چه کاری انجام می شود و آیا برای شما مفید است.

تکنیک های جدید رنگ مو

بلیاژ(Balayage)

امروزه رنگ موهای یکنواخت و یکدست جای خود را به تکنیک های چندرنگی و چند بعدی داده است تا موها را حجیم و پر جلوه دهد. بلیاژ، یک تکنیک فرانسوی و محبوب برای جوان به نظر رسیدن است.  برای استفاده از این تکنیک، رنگ در بخش های مثلثی کوچکی از مو با دست زده می شود تا ظاهر طبیعی ایجاد کند و تقریباً یکپارچه باشد. این روش برای هر قد مو مناسب است و با طیف رنگی متفاوتی انجام می شود. علاوه بر این در تکنیک بلیاژ ریشه های مو به حالت طبیعی می مانند، پس نگران رشد ریشه های موهای خود نباشید زیرا هرچه ریشه ها بیشتر رشد کنند موهایتان جلوه تازه تری با این روش به خود می گیرند.

بلیاژ(Balayage)

هایلایت (High light)

اگر به دنبال گرفتن تیرگی موهای خود به روشن کردن هستید، این روش رنگ آمیزی ممکن است بهترین انتخاب شما باشد. هایلایت ها بیشتر به صورت فویل با توالی یک یا چند رنگ انجام می شود، به این معنی که به شما امکان می دهد کنتراست بالاتری داشته باشید. در عین حال هایلایت به شما چهره رسمی تری نسبت به تکنیک های دیگر می دهد.

هایلایت (High light)

بیبی لایت (baby light)

بیبی لایت دقیقاً مانند هایلایت های معمولی هستند، اما ظریف تر هستند و با هم فاصله دارند تا طبیعی و لطیف تر به نظر برسند. از آنجا که بیبی لایت ها شبیه موهای طبیعی هستند، هر رنگ یا نوع مویی که دارید  با این تکنیک سازگار است.

بیبی لایت (baby light)

لو لایت (Low light)

هر خانمی که از رنگ پایه طبیعی زیبا (به جز رنگ های سیاه) برخوردار باشد، کاندیدای مناسبی برای تکنیک لولایت است. این تکنیک بهتر است روی مو های مجعد یا نازک و کم وزن تر کار شود، زیرا با عث می شود حجم بیشتری را ارائه دهد. خانم هایی که مو های کوتاه قد دارند باید از این تکنیک خودداری کنند.

آمبره (Ombre)

آمبره به معنای "سایه" در فرانسه است، و این بهترین راه برای توصیف این سبک محبوب است. بهتر است این تکنیک روی موهای بلند پیاده شود، زیرا فضای کافی باید وجود داشته باشد تا رنگ به تدریج از تیره تر در ریشه ها شروع شود و در قسمت پایین تر موها سبک و روشن تر شود. طبق تحقیقات تیم سوریتو، سبک آمبره یکی از پر طرفدارترین ها در ماه های اخیر بوده. این سبک خیره کننده برای همه رنگ های مو ، سبک ها ، برش ها و انواع مو مناسب  است، پس مهم نیست که چه رنگ، سبکی و یا شکلی از مو را داشته باشید، آمبره را امتحان کنید پشیمان نخواهید شد!

آمبره (Ombre)

سامبره (sombre)

سامبره یک نخسه نرم و لطیف تر از آمبره است.  به این صورت که در این روش  رنگ ها یکپارچه تر از آمبره در کنار هم قرار می گیرند. همچنین می تواند روی هر رنگ و نوع مو انجام شود.

 

چگونه از موهای رنگ شده مراقبت کنیم ؟

اکنون که موهایتان را به زیبایی، رنگ کرده اید، حفظ سلامت موها ضروری است تا رنگ موی جدیدتان بینظیر و سالم جلوه کند.

سلامت موها

کوتاهی موهای رنگ شده

به طور مرتب موهای خود را اصلاح کنید. موهای های رنگ شده به خشک شدن بیشتر حساس هستند، بنابراین چیدن نوک مو هر 8 هفته یکبار با موخوره مبارزه می کند و به طور کلی موها ضخیم تر و سالم تر به نظر می رسند.

شست و شوی موهای رنگ شده

از شست و شوی موها به صورت مکرر خودداری کنید، زیرا این کار رطوبت موهایتان را از بین می برد و باعث خشک و وز شدن مو می شود.

شانه زدن موهای رنگ شده

با موهای خود ملایم باشید. موهای رنگ شده، راحت تر شکسته می شوند و آسیب می بینند. هنگام شانه زدن، از پایین به بالا شروع کنید به این صورت که ابتدا با شانه گره های پایین مو را باز کنید.

نرم کننده مو

همیشه از نرم کننده استفاده کنید. نرم کننده مطبوع باعث افزایش هرگونه رطوبت پس از شست و شوی می شود و از شکستن موهای شما جلو گیری می کند. در حقیقت، شما باید هر هفته از یک نرم کننده مو عمیق نیز استفاده کنید.

شامپو مخصوص موهای رنگ شده

برچسب های موجود روی شامپو را بررسی کنید. بسیاری از آنها حاوی سولفات هستند که موهای رنگی را خشک می کنند. همچنین شست و شوی مو با شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده به شما کمک می کند تا درخشندگی آن را برای مدت طولانی تری حفظ کنید.

اگر در منزل و یا در سالن های زیبایی ، مو های خود را رنگ کرده اید، تجربه خود را با ما و نو عروسان تیم سوریتو به اشتراک بگذارید.

تیم سوریتو در این مقاله سعی کرده است راهنمای کاملی از رنگ مو را در اختیار شما بگذارد، اگر سوالی دارید که به آن پاسخ داده نشده است حتما آن را در کامنت ها برای ما یادداشت کنید.